چهارشنبه ، 12 بهمن، 1401

  • اخبار روز

  • روابط عمومی

  • 1 هفته قبل

  • پ

تعیین تکلیف مالکان عرصه تپه مردآباد در اولویت قرار دارد
سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز بر تعیین تکلیف مالکان عرصه تپه تاریخی مردآباد(ماهدشت) تأکید کرد. 
به گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز نشست بررسی مشکلات مرتبط با حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز سه‌شنبه 4 بهمن 1401 با حضور سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری وشهردار ماهدشت برگزار شد و تعیین تکلیف مالکان عرصه تپه مردآباد در اولویت قرار گرفت. 
یحیی دارایی در این نشست با اشاره به قدمت بالای تپه مردآباد، بیان کرد: تپه مردآباد از لحاظ تاریخی تقریبا با تپه ازبکی برابری می‌کند‌؛ شناسایی و تعیین حریم و گمانه‌زنی‌ برای این تپه در سال‌های گذشته صورت گرفت که مشخص شد تاریخ این تپه به هزاره پنجم قبل از میلاد یعنی 7 هزار سال پیش برمی‌گردد. 
سرپرست اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز ادامه داد: بنابراین حفاظت از این تپه از اولویت‌هاست که نیاز به تعامل، هماهنگی و همکاری با شهرداری برای تملک این عرصه و تعیین تکلیف مالکان این عرصه دارد. زیرا سال‌هاست مالکینی که داخل عرصه و حریم این تپه قرار دارند، منتظر تعیین تکلیف هستند.
در این جلسه احمد افضلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز بر رفع مشکلات وتعیین تکلیف با شناسایی دقیق مالکان واقع در عرصه تپه مردآباد، تاکید کرد.
 تعیین تکلیف مالکان عرصه تپه مردآباد، تشکیل ستاد خدمات سفر نوروزی ، مرمت پل تاریخی خاتون، احداث موزه و ثبت ملی جاده چالوس از مهمترین موضوعاتی است که در این نشست مطرح شد.