دوشنبه ، 04 مهر، 1401

  • اسلایدر

  • نویسنده وب سایت

  • 3 ماه قبل

  • پ

آئین تجلیل از هنرجویان، هنرمندان و اساتید صنایع‌دستی شهرستان فردیس برگزار شد

آئین تجلیل از هنرجویان، هنرمندان و اساتید صنایع‌دستی شهرستان فردیس به مناسبت هفته صنایع دستی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

در این مراسم که با حضور فرماندار فردیس، مدیر کل میراث فرهنگی، معاون صنایع دستی، مدیران شهرستانی و همینطور مدیر شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی برگزار شد، نمایشگاهی هم در حاشیه همایش از دست ساخته‌های هنرجویان و هنرمندان مبتدی برپا بود که مورد استقبال گسترده قرار گرفت.

فریدون محمدی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز در این همایش با تقدیر از فعالان صنایع دستی اقدام آن‌ها را در راستای توسعه این هنر و ایجاد اشتغال، بسیار اساسی عنوان‌کرد.

او همچنین با اشاره به اینکه صنایع دستی منجر به توسعه پایدار می‌شود، یکی از مهمترین راه‌های توسعه کشور را توسعه صنایع دستی عنوان کرد.

محمدی با بیان اینکه موضوع فروش در کنار توسعه صنایع‌دستی از اهمیت بسیاری برخوردار است، یکی از مشکلات تولید کنندگان صنایع‌دستی را بازار فروش برشمرد.

او همچنین از معاونت صنایع دستی درخواست کرد تا برای تمام کسانی که صنایع‌دستی را آموزش می‌بینند دوره بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ هم برگزار شود. به این ترتیب این افراد با روش‌های نوین بازاریابی آشنا شده و می‌توانند در فضای مجازی و الکترونیک محصولات خود را به فروش برسانند.

در ادامه این همایش حسین زاده مدیر عامل شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی با اشاره به اینکه در حال انعقاد تفاهم نامه‌ای با اداره کل میراث فرهنگی استان و همچنین فرمانداری فردیس هستیم، گفت: یکی از اقدامات شرکت مادر تخصصی راه‌اندازی کارگاه‌های تولید و فروش صنایع دستی در شهرستان فردیس است.

در این تفاهم نامه مقررشد که شرکت مادر تخصصی نسبت به ایجاد کارگاه‌ها و فروشگاه‌های صنایع‌دستی در شهرستان  فردیس اقدام کند و همینطور به خرید تضمینی محصولات صنایع دستی از هنرمندان و هنرجویان فعال در بازارچه‌ها بپردازد.

او درمورد نمایشگاه برگزار شده در حاشیه این همایش، تولیدات هنرمندان صنایع دستی این بازارچه را بسیار ارزشمند دانست و این نمایشگاه را یکی از نقاط قوت همایش عنوان کرد.

در پایان این همایش فرماندار شهرستان فردیس با تقدیر از هنرمندان صنایع دستی این شهرستان بر لزوم حمایت همه‌جانبه تمام دستگاه‌ها از این هنرمندان تأکید کرده و بر موضوع خرید محصولات صنایع دستی تولید شده توسط هنرمندان از سوی ارگان‌های دولتی و لزوم پیگیری آن تأکیدکرد.

گفتنی است در پایان این همایش از 11 نفر از هنرمندان، اساتید و هنرجویان صنایع‌دستی شهرستان فردیس که اقدامات شاخصی انجام داده بودند با اعطای لوح، تقدیر به عمل آمد.

موضوع حائزاهمیت تجلیل از یکی از هنرمندان معلول است که در جایگاه حاضرین نشسته بود و مدیر کل و معاون صنایع دستی به شخصه به محضر وی رفته و تقدیر ویژه‌ای از او به‌عمل‌آمد.