به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان البرز   کارگروه  میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نظر آباد با هدف  راه اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی در راستای ایجاد اشتغال زایی و حمایت از فعالان این حوزه در محل فرمانداری این شهرستان  برگزار گردید .
 فخرالدین صابری مدیرکل میراث فرهنگی استان در نشست مشترک با فرماندار و مسئولین شهرستان نظرآباد از انعقاد تفاهم نامه فی مابین وزارت کشور و وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی خبر داد 

صابری از بخش‌های مهم این تفاهم‌نامه تقویت هویت ملی و ترویج فرهنگ کارآفرینی بومی و اشتغال پایدار در عرصه صنعت گردشگری ،حمایت از کارگاه های صنایع دستی و هنرهای سنتی و ایجاد بازارچه های اختصاصی صنایع دستی و تولیدات و دست بافته های بومی هر منطقه و شهرستان را عنوان کرد.

وی با اشاره بر اهداف این تفاهمنامه ارائه خدمات نوین گردشگری و توسعه صنایع دستی و هنرهای سنتی ،همکاری در زمینه جذب سرمایه گذارانی که متقاضی ایجاد طرحهای گردشگری و صنایع دستی می باشند و مشارکت در جهت معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری هر منطقه را از اهم این جلسه دانست.

صابری در ادامه سخنانش  در خصوص تبیین چند مورد از وظایف مجموعه وزارت کشور در استانها من جمله البرز در این تفاهم نامه گفت :

شهرداری ها باید  بین متقاضیان واحدهای مسکونی تجاری و اداری و متقاضیان ایجاد واحدهای گردشگری و صنایع دستی تفکیک قائل شوند ، یکی از انتظارات ما از انعقاد این تفاهم نامه همکاری فرمانداران و شهرداران برای ایجاد بازارچه های دائمی صنایع دستی است که هم ایجاد اشتغال خواهد کرد و هم خود بازارچه یک موقعیت جذاب گردشگری را به وجود خواهد آورد ، همچنین در خصوص تهیه هدایا در مناسبات مختلف حتما از تولیدات صنایع دستی آن منطقه استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد شهرداری ها در مبلمان و المان های شهری بایستی از آثار صنایع دستی و هنرهای سنتی و همچنین قالبها و هنرهای ایرانی اسلامی بهره ببرند.
صابری در پایان گفت :کمیته های راهبردی استان و شهرستان ها برای بررسی و پیشبرد اهداف این تفاهمنامه تشکیل شده است امید است با هدایت های استاندار محترم در راس استان و همچنین همراهی و هدایت فرمانداران محترم در شهرستان ها شاهد تحقق اهداف مشترک این تفاهم باشیم .
 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط