مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز بابیان اینکه کاخ مروارید نیازمند مرمت و بازسازی است، گفت: این اثر تاریخی در ایام نوروز برای بازدید عموم باز است.

 فخرالدین صابری عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از کاخ مروارید مهرشهر در جمع خبرنگاران حاضر شد و اظهار کرد: رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بازدید و ارزیابی کمپ‌های نوروزی استان‌ها را پیش از تعطیلات در دستور کار خود قراردادند.

وی بابیان اینکه فعالیت برای افزایش نشاط و شادابی مردم از برنامه‌های میراث فرهنگی در سال ۹۷ خواهد بود، عنوان کرد: رئیس سازمان میراث فرهنگی از کمپ‌هایی که در مسیر مسافران کرج قزوین هستند، بازدید کردند و نظر مطلوبی در این رابطه داشتند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز بابیان اینکه معاون رئیس‌جمهور اذعان کردند که کاخ مروارید را ۴۰ سال پیش دیده‌اند، گفت: رئیس سازمان میراث فرهنگی وعده تخصیص اعتبار به‌منظور ترمیم کاخ مروارید از محل اعتبارات ملی را داده است.

وی با اشاره به پیشنهاد رئیس سازمان میراث فرهنگی مبنی بر ایجاد بازارچه برای هنرمندان که در آن هنرهای دستی خود را عرضه کنند، تأکید کرد: انجام اقدامات لازم برای این مهم در دستور کار قرار می‌گیرد.

صابری با اشاره به اینکه در نظر داریم استان البرز را به قطب گردشگری تبدیل کنیم، تصریح کرد: طبیعتاً تحقق این هدف نیازمند انجام راهکارها و اقداماتی اساسی است که اولین اقدام برای آن، زیرساخت سازی و ساماندهی مکان‌های تاریخی و فرهنگی برای گردشگران است.

وی با اشاره به موضوع مالکیت کاخ مروارید، بیان کرد: با همکاری دستگاه قضا، در رابطه با موضوع مالکیت کاخ مروارید مهرشهر اقدام می‌کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز بابیان اینکه کاخ مروارید نیازمند مرمت و بازسازی است، خاطرنشان کرد: این کاخ در تعطیلات نوروزی برای بازدید عموم آزاد است.

وی بابیان اینکه باید از ظرفیت‌های گردشگری بهره‌برداری کنیم، گفت: اقدامات لازم برای بازدید از تمام مکان‌های گردشگری استان البرز در تعطیلات نوروزی انجام‌شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد