از هنرمندان برگزیده نشان مرغوبیت کالا و منتخبان نشان اصالت یونسکو در استان البرز تقدیر به عمل آمد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز در دیدار صمیمی مدیر کل میراث فرهنگی این استان با جمعی از هنرمندان استان البرز به مناسبت روز جهانی صنایع دستی از هنرمندان برگزیده نشان مرغوبیت کالا و منتخبان نشان اصالت یونسکو در استان البرز تقدیر به عمل آمد.

در این دیدار فخرالدین صابری طالقانی مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز ضمن تبریک روز جهانی صنایع دستی به فعالان این عرصه در استان البرز بر لزوم ارتباط بیشتر و موثرتر معاونت صنایع دستی با هنرمندان و انعکاس دغدغه های ایشان به مدیریت ارشد استان تاکید کرد.

وی ادامه داد: ما در سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری سه مأموریت بر حسب وظایف محوله سازمانی داریم. یک در حوزه گردشگری دو در حوزه میراث فرهنگی و سوم در حوزه صنایع‌دستی نظر این سازمان بر این است که در هر سه حوزه یادشده رشد به صورت متعادل باشد و پرداختن به حوزه‌ ای باعث عدم توجه به حوزه‌های دیگر نشود.

وی اضافه کرد: رسالت ما در حوزه صنایع دستی نیز در سه بخش تعریف می‌شود اول بخش حاکمیتی و نظارتی دوم بخش حمایتی و پشتیبانی و بخش سوم آموزش توانمند سازی و انتقال تجربیات و هنر موجود به نسل جدید است.

وی در ادامه گفت :موضوع بیمه هنرمندان صنایع دستی در سالهای اخیر تبدیل به یک دغدغه جدی شده است و بایستی با بسیج همه ابزارهای موجود راهکارهای قانونی لازم برای رفع این نقیصه احصا و عملیاتی شود. همچنین ایراد تفسیر شخصی از برخی جملات و عبارات در دستورالعمل‌ها آیین نامه ها و بخشنامه های ابلاغی وجود دارد و تبدیل به یک معضل بزرگ چه در بخش بیمه صنایع دستی و چه در بخش های گردشگری و سرمایه‌گذاری و میراث فرهنگی در استان البرز شده است.

فخرالدین صابری طالقانی مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز در پایان اضافه کرد :موضوع آموزش صنایع دستی و ایجاد بازارچه های دائمی صنایع دستی نیز به موجب اهمیت بسیار آن به منظور زنده نگهداشتن مواریث گذشتگان و آموزش آن به نسل جدید هم برای حفظ و حراست از این مواریث و هم به سبب ایجاد اشتغال مهم و ضروری است که باز در این زمینه ها نیز کاستی‌هایی وجود دارد چرا که ما در این بخش فقط در دو شهرستان نظرآباد و ساوجبلاغ مرکزآموزش و فقطدر شهرستان فردیس بازارچه دائمی داریم و بایستی این موضوع در استان البرز گسترش پیدا کند و انتظار ما از مجموعه مدیریتی استان اعم از شهرداریها استانداری و ادارات کل مرتبط یاری و مساعدت با اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز در خصوص راه اندازی مراکز آموزش و فروش صنایع دستی در سطح استان و به ویژه کلانشهر کرج میباشد.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد