تندیس جشنواره معلمان پژوهنده سال ۹۷ به سفارش اداره کل آموزش و پرورش استان البرز توسط دو هنرمند مشکین دشتی طراحی و ساخته شد .

دو نفر از هنرمندان بازارچه صنایع دستی استان البرز در مشکین دشت ،بنام های مهدی همای و حمید فرجی تندیس معلمان پژوهنده  را طراحی کردند و ۱۲۰ عدد برای جشنواره معلمان پژوهنده در دیماه ۱۳۹۷ با حضور معاون وزیر آموزش پرورش و مدیرکل آموزش پرورش و معاونین اداره کل آموزش و پرورش برگزار گردید، به معلمان استان البرز تقدیم شد.

 

نحوه سفارش طرح ؛با توجه به دغدغه های  سعید دوستانی مسوول محترم اداره

میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فردیس در جهت پیشرفت هرچه

بیشتر صنایع دستی شهرستان و بویژه تنها بازارچه صنایع دستی استان البرز واقع در مشکین دشت، هماهنگی های لازم با نهادها و ارگانهای دولتی به عمل آمد تا زمینه این پیش رفت و خرید از آثارمجموعه مربوطه مهیا گردد.

 

در همین راستا یکی از سفارشها مربوط به اداره کل آموزش و پرورش استان البرز

می باشد که توسط مهندس شعبانپور ریاست اسبق شورای شهر مشکین دشت ارایه گردیده و نسبت به طراحی و ساخت تندیس برای مجموعه مزبور اقدام گردید.

 

بازارچه صنایع دستی مشکین دشت که اولین و تنها بازارچه تولید محصولات صنایع ودستی استان البرز است. با تلاشها و پیگیریهای مستمر سعید دوستانی رئیس میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فردیس روز به روز فعالتر و پررونق تر می شود .

 

در حال حاضر حدود ۲۰ رشته صنایع دستی در این بازارچه فعال هستند وحدود ۳۵ تا ۴۰ نفر نیز بطور مستقیم مشغول بکار می باشند.

 

بنا به اظهارات رییس میراث فرهنگی کلیه علاقمندان و دوستداران صنایع دستی جهت آموزش و آشنایی بیشتر با صنایع دستی می توانند با مراجعه به این اداره در رشته مورد علاقه خود اموزش ببینند یا فعالیت کنند و این اداره آمادگی کامل دارد به تمام علاقمندان به هنرهای سنتی و صنایع دستی موجود در بازارچه بصورت رایگان آموزش و در پایان گواهینامه اعطا نماید.

 

وی گفت :حمایت و پشتیبانی از این چنین بازارچه های صنایع دستی با محوریت تولید ، ترویج و آموزش در اشتغالزایی نقش چشمگیری دارد.

 

رییس میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان فردیس از حمایت های بی شائبه و بی نظیر اعضای فهیم شورای شهر و شهردار هنردوست و توانای مشکین دشت تشکر و قدردانی کرد.ساخت تندیس جشنواره معلمان پژوهنده در دی ماه سال ۱۳۹۷

برچسب ها: