به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نظرآباد، جلسه خدمات سفر و استقبال از بهار شهرستان نظرآباد با حضور شهرداران، رئیس میراث فرهنگی، رییس سازمان خدمات شهر و مسئول واحد مدیریت بحران و ترافیک فرمانداری به میزبانی دکتر فلاح نژاد برگزار شد.

در این جلسه فرماندار شهرستان نظرآباد با اشاره بر ظرفیت‌های غنی حوزه گردشگری این شهرستان بیان کرد: خوشبختانه شهرستان نظرآباد دارای توانمندی های بسیاری در حوزه گردشگری همچون مشاهیر نام آور، آداب و رسوم قدیمی و زیبای مردم شهرستان، تالاب صالحیه، جاده زیبای قلعه آذری، محوطه باستانی ازبکی با قدمت۹ هزار ساله که نماد ایران کوچک نیز می باشد که این موارد ما را در جذب گردشگر و ارائه خدمات بهتر و شایسته تر به مسافران عزیز یاری می‌کند.

وی در ادامه تاکید کرد: ما باید تلاش کنیم تا برنامه های کوتاه مدت خود را اجرا و عملیاتی نموده و نهادینه نماییم تا سپس برنامه های میان مدت و بلند مدتمان نیز ثمر دهد که قطعا این موارد نیازمند فراهم نمودن زیرساخت های بسیاری می باشد که بطور مثال اگر ما با جذب گردشگر در راستای اجرای برنامه های کوتاه مدتمان بتوانیم به درستی گام برداریم برنامه های بلند مدت زمانی نتیجه خواهد داد که سرمایه گذاری جهت ایجاد زیرساخت های کلان همچون احداث اقامتگاه تفریحی_توریستی استان و ….. جذب شود.

دکتر فلاح نژاد با بیان اینکه فرصت های سرمایه گذاری مطالعه و تدوین شده است گفت: باید در راستای فرصت های سرمایه گذاری نهفته شده در شهرستانمان اقدامات مستمری را عملیاتی نماییم که بحث گردشگری یکی از عمده موضوعات خوبی است که افزون بر اشتغال زایی، افزایش ارزش افزوده شهر و عدم خسارت به منابع ملی، معرفی شهرستان و ثمرات بسیار دیگری را برایمان به ارمغان خواهد آورد.

دکتر فلاح نژاد در خاتمه خاطرنشان کرد: ابتدا باید شهرستان نظرآباد را به خود مردممان در سطح شهرستان معرفی کرده و بتوانیم حتی در جذب لیدر و راهنمای سفر نیز از میان خود این افراد توانمند و خبره ای را پرورش دهیم تا بتوانند ظرفیت های بسیار نظرآباد را به طور مناسبی معرفی نمایند که این معرفی می‌تواند سبب ساز اتفاقات بسیار مطلوبی در راستای جذب سرمایه گذار و گردشگر ایرانی و خارجی برای ما باشد.

در پایان این جلسه مقرر شد طبق روال هر سال در راستای استقبال از بهار نصب و ساماندهی تابلوهای مسیر، رنگ آمیزی جداول، گل کاری معابر، پاکسازی شهر از زباله و نخاله و….. در شهرهای نظرآباد و تنکمان و روستاها اجرا و عملیاتی گردد.

 

برچسب ها: