به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز فخرالدین صابری مدیر کل میراث فرهنگی استان از برگزاری آزمون عمومی پایان دوره آموزشگاه های صنایع دستی در سطح استان خبر داد.

وی در این باره گفت:
در این آزمون مجموعاً ۴۱۵ نفر شرکت داشتند که به تفکیک شهرستان های استان از مرکز آموزش صنایع دستی اداره شهرستان نظرآباد ۱۸۵ نفر از مرکز آموزش صنایع دستی اداره ساوجبلاغ ۲۰۰ نفر و از آموزشگاه های مشارکتی بخش خصوصی سطح استان نیز ۳۰ نفر حضور داشتند.

وی اضافه کرد:
این آزمون در رشته‌های سراجی سنتی. گلیم بافی. رودوزی های سنتی. قلم زنی .جاجیم‌بافی .چهل تکه دوزی. پته دوزی .معرق چرم. عروسکهای سنتی .حکاکی روی چرم .تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی. سفال. نگارگری و زیورآلات سنتی برگزار گردید.

صابری همچنین افزود :
این هنرجویان در صورت قبولی در آزمون عملی موفق به اخذ گواهینامه پایان دوره آموزشی در رشته مربوطه از اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز می‌شوند که این خود اولین گام در ایجاد کسب و کارهای کوچک است و این افراد پس از دریافت مجوزهای لازم می توانند به صورت انفرادی صاحب شغل شوند و برای خود درآمدی کسب نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز در پایان گفت:
در حاشیه آزمون های سراسری ما همواره سعی می کنیم نمایشگاهی نیز از آثار تولید شده هنرجویان برگزار نماییم تا هم میزان یادگیری ایشان دیده شود و هم محرکی باشد برای خلق آثار فاخر و درخور توجه توسط این هنرجویان در آینده‌ای نزدیک.

برچسب ها:

:: عناوین پیشنهادی