مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز گفت: مرمت کاخ سلیمانیه به‌تازگی انجام‌شده است، این اثر از نوروز ۹۸ برای همیشه بازگشایی می‌شود.

حجت‌الاسلام فخرالدین صابری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروزی و افزایش حجم سفرها، اظهار کرد: با حفظ و پاسداشت آثار باستانی و تاریخی استان سعی می‌کنیم انگیزه سفر در میان مردم را بیشتر کنیم.

وی با اشاره به بازید اخیر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور از کاخ سلیمانیه کرج که در دهه فجر امسال صورت گرفت، گفت: مرمت این کاخ به‌تازگی انجام‌شده و بنا داریم از نوروز سال ۹۸ کاخ سلیمانیه را به‌عنوان یکی از مکان‌های ارزشمند تاریخی البرز برای همیشه بازگشایی کنیم تا به‌عنوان یکی از نقاط هدف گردشگری این استان پیوسته پذیرای مردم باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز بیان کرد: برای مرمت کاخ مروارید مهرشهر نیز پیمانکار مشخص‌شده و چند ماه است که کار مرمت کاخ مروارید آغازشده است، در این راستا مقاوم‌سازی ستون‌های کاخ صورت گرفته است.

صابری با اشاره به دیگر اقدامات مرمتی که در کاخ مروارید انجام‌شده است، توضیح داد: سقف قسمت مرکزی کاخ مروارید که از سازه فلزی تشکیل‌شده براثر بارش برف سنگین در سالیان گذشته نشست کرده بود، مرمت به‌جای اول خود بازگردانده شد.

برچسب ها: