به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز و فخرالدین صابری مدیر کل میراث فرهنگی استان از تشکیل جلسه مشترک مسئولین استان البرز با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی از استان لیائونینگ چین خبر داد.

 

وی در این باره گفت: استان لیائونینگ چین دارای ۴۵ میلیون نفر جمعیت بوده و از استان های دارای ظرفیت بالا در زمینه هوافضا ,گردشگری ,آثار تاریخی و فرهنگی ,صنایع دستی و همچنین صنعت خودروسازی است و با توجه به جمعیت بالای ساکن در آن با تبلیغات موثر در جذب گردشگر. به استان البرز می‌توان کارهای خوبی انجام داد.

 

وی اضافه کرد: در این جلسه ویژگی‌های استان البرز از جهت علم و فناوری و صنایع مختلف به سمع و نظر سرمایه‌گذاران چینی رسید و ویژگی های خاص استان البرز از نظر جاذبه های کم نظیر گردشگری (وجود ۱۷ منطقه نمونه گردشگری)  صنایع دستی آن و همچنین آثار تاریخی فاخر استان از جمله دژ مادی نه هزار ساله ازبکی برای ایشان بازگو شد.

 

صابری در پایان افزود: امیدواریم با مدیریت مناسب   و تشکیل این گونه جلسات و البته گرفتن خروجی مناسب از روند برگزاری آن بتوان قدم های موثری در راستای جذب سرمایه گذار  و گردشگر خارجی  در بخش گردشگری استان البرز برداشت.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد