به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز سرهنگ فتحیان فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان از تخریب و رفع تصرف ساخت و ساز در عرصه تپه قوهه ساوجبلاغ خبر داد.

 

وی در این باره گفت: با عنایت به بازدید صورت گرفته توسط نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان البرز از تپه. قوهه ساوجبلاغ متاسفانه مشاهده شده بود که این اثر مورد تصرف فردی قرار گرفته است به صورتی که وی در عرصه این تپه اقدام به ساخت و ساز نموده است .

وی در ادامه افزود :البته به شخص خاطی اخطار هایی از قبل داده شده بود ولی بدون توجه به این اخطارها اقدام به ساخت و ساز نموده  که در ادامه بر علیه فرد خاطی در مراجع قضایی اعلام. دعوی شد که بلافاصله دستور قضایی مبنی بر تخریب ساخت و ساز صادر گردید. و در نهایت در مورخه ۲۲/۵/۹۷در معیت نیروهای انتظامی و ادوات شهرداری چهارباغ حکم صادره اجرا شده و رفع تعرض و تصرف با تخریب کامل ساخت و ساز صورت گرفت.

 

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان البرز در پایان گفت :نیروهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی بر حسب وظیفه خود به صورت شبانه‌روزی مشغول حراست و حفاظت از آثار و ابنیه تاریخی استان هستند و با تعامل و جدیتی که در سیستم. قضایی وجود دارد قطعا در مقابل افراد سودجو و تخریب گران آثار تاریخی با تمام قوا ایستادگی خواهیم کرد.و اجازه هیچ گونه تعرضی را به این آثار نخواهیم داد من از مردم فهیم استان البرز تقاضا دارم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در این خصوص مراتب را با شماره تماس ۰۲۶_ ۳۲۸۲۹۱۱۸ مرکز پاسخگویی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان البرز و یا ادارات میراث فرهنگی شهرستان های مربوطه در میان بگذارند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد