حجت الاسلام فخرالدین صابری شامگاه دوشنبه درحاشیه آیین بازگشایی مجموعه کاروانسرای شاه عباسی کرج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کاروانسرای ینگی امام یکی ازمجموعه های ارزشمند تاریخی البرز است که امسال برای مرمت آن حدود ۴۰۰ میلیون تومان اعتباراز سوی میراث فرهنکی اختصتص داده شده است.

وی از پیش قدم شدن سازمان جهانی یونسکو برای مرمت و بازسازی این اثر تاریخی ارشمند خبر داد و افزود: قرار است از سوی این سازمان اعتباری ویژه برای بازسازی کاروانسرای ینگی امام اختصاص داده شود.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری البرز با اشاره به وسعت ۳ هزارمترمربعی کاروانسرای ینگی امام ساوجبلاغ گفت: احیا و مرمت این اثر فاخر نقش موثری در توسعه گردشگری استان البرز خواهد داشت.

مدیر کل میراث فرهنگی البرز گفت: در بین شش شهر استان البرز شهر طالقان به عنوان منطقه نمونه گردشگری مصوب شده و با توجه به موقعیت کوهستانی این شهر و همچنین وجود سد طالقان اقدامات لازم برای توسعه بوم گردی در این منطقه آغاز شده است.

وی عنوان کرد: اکنون در انتظار همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان البرز هستیم تا طرحی جدید ارایه شود و در قالب آن مصوبه ای که شورای عالی امنیت ملی در سال ۱۳۹۴ مصوب کرده بود که مانع از انجام هرگونه سرمایه گذاری در دو حوزه آبریز که یکی جاده کرج به چالوس و دیگری منطقه طالقان است برطرف شود؛ چرا که با برداشته شدن این مانع خیلی از طرح های ارزشمند توسط بخش خصوصی در البرز اجرایی خواهد شد که از جمله این موارد جانمایی تله کابین و دیگری ایجاد مجتمع های عظیم گردشگری دراین نقاط است.

وی بر توجه اداره کل میراث فرهنگی البرز برای رونق بوم گردی در استان اشاره کرد وگفت: با توجه به اینکه خانه های روستایی برای شهرنشینان از جاذبه های خاصی برخوردار است و از سویی به دلیل پایین بودن هزینه اقامت در چنین خانه هایی مکان هایی مناسب برای استقرار مسافران و گردشگران است، در نتیجه سیاست ما بر این است که اگر روستاییان تمایل به فعالیت در این حوزه داشته باشند می توانند با استفاده از اخذ وام با بهره ۶ درصد در اجرای طرح نام برده مشارکت کنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.