به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز حجت الاسلام والمسلمین فخرالدین صابری مدیر کل میراث فرهنگی استان از انتخاب کاخ موزه مروارید در شاخص تلاش برای بقا به عنوان موزه برتر کشور خبر داد.

وی در ابن باره گفت: همزمان با سالروز جهانی موزه ها, موزه های برتر از سراسر کشور توسط ایکوم (کمیته موزه های ایران) انتخاب می شوند هدف از انتخاب موزه برتر الگو قرار گرفتن موفقیت یک موزه در شاخص معین برای سایر موزه هاست.

وی اضافه کرد :شاخص انتخاب موزه ها بر طبق استاندارد ایکوم جهانی است و در ایران برای انتخاب موزه برتر عملکرد موزه ها در سه سطح بزرگ, کوچک و متوسط و در دو بخش خصوصی و دولتی در ۱۲ شاخص که شامل ۱ آموزش ۲ تلاش برای بقا۳ بازدید از موزه ۴ گردآوری ۵ معرفی ۶ نگهداری و حفاظت ۷_پژوهش ۸_اعمال استانداردهای فنی و توسعه فیزیکی ۹_ توسعه مدیریت ۱۰_ خلاقیت و نوآوری ۱۱ شعار روز جهانی موزه ۱۲ کودک و نوجوان مورد بررسی قرار می گیرد.

وی افزود: پس از فراخوان انتخاب موضوع برتر کمیته ملی موزه های ایرانی ( ایکوم)نسبت به تهیه و جمع آوری اطلاعات برای کاخ موزه مروارید در شاخص تلاش برای بقا اقدام شد که خوشبختانه در جلسه ۳۱ اردیبهشت ماه کاخ موزه مروارید در شاخص تلاش برای بقا مقام برتر موزه های کشور را کسب کرد.

صابری در پایان ضمن قدردانی از کلیه کسانی که به صورت حقیقی و حقوقی برای بقاء کاخ موزه مرواریدتلاش کرده و می کنند گفت: این انتخاب نشان از تلاش های فراوان اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز در جهت حفظ ,مرمت و بقای این مجموعه دارد. تلاش هایی که برای حفاظت و بقاء مجموعه ای صورت گرفته است که می‌توان گفت هویت معماری در استان البرز است و به جهت تاریخی نیز حائز اهمیت می باشد امیدوارم در سال های آتی با مرمت کامل این مجموعه و گشایش آن شاهد کسب مقام برتر در شاخص هایی از جمله بازدید از موزه معرفی اعمال استانداردهای فنی و توسعه فیزیکی و خلاقیت و نوآوری باشیم

photo_2018-05-26_10-01-05

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد