به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز فخرالدین صابری طالقانی از تشکیل کمیته گردشگری در کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر کرج استقبال کرد.

وی در این‌باره گفت: تشکیل کمیته گردشگری بزرگترین اقدام عملی شهرداری کرج در راستای شناسایی نقاط ضعف و قوت حوزه گردشگری تا به امروز بوده است که ما این اقدام شورای شهر کرج را به فال نیک گرفته و با تمام قوا در این مسیر قدم خواهیم برد اشت.

وی اضافه کرد :پایین آوردن زمان بررسی طرح های گردشگری و رساندن آنها به مرحله عملیاتی تنها از طریق تدوین طرح جامع گردشگری میسر خواهد بود و هدف اول ما تدوین به موقع و سریع این طرح است.

صابری با اشاره به ظرفیت استان البرز در خصوص زیرساخت‌های اولیه گردشگری گفت: برای رشد و توسعه گردشگری و جذب توریست در ابتدا باید زیرساخت‌های آن را فراهم کرد امید است با همکاری شهرداری این مهم انجام پذیرد.

وی افزود: در گذشته انفصالی میان شهرداری و میراث فرهنگی احساس می‌شد که با ایجاد کمیته گردشگری و عزمی که از اعضای شورای شهر و شهرداری مشاهده می‌شود این نقیصه جبران خواهد شد .

صابری اضافه کرد: در کشورهای توسعه یافته زیر پای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن می‌کنند اما در این استان مشکلاتی برای سرمایه‌گذار به وجود می‌آورند که مجبور به تسلیم و خالی کردن عرصه شود.

دکتر احد رسولی رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر کرج نیز در این باره گفت: یکی از نواقص در استان البرز عدم هماهنگی دستگاه های ذیربط در حوزه گردشگری است تمام تلاش ما این بوده که موضوع گردشگری به صورت موضوعی مستقل خود را نشان بدهد و به عنوان دغدغه شورای اسلامی و شهرداری کرج قرار گیرد.

وی افزود :اقدامات ریز و درشت فراوانی انجام دادیم تا با تشکیل کمیته گردشگری در شورای اسلامی شهر کرج امروز این اتفاق افتاده است تشکیل جلسات ویژه متعدد به صورت ماهانه در خصوص وضعیت موجود و برنامه‌های سازمان میراث فرهنگی در استان از اولویت‌های ما خواهد بود.

وی در پایان گفت: هدف از تشکیل کمیته گردشگری در کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر کرج با توجه به شرح وظایف مسئول کمیته گردشگری به صورت خلاصه شناسایی نقاط ضعف و قوت در حوزه گردشگری در شهر کرج با هماهنگی و همکاری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز و مشارکت در اجرای طرح‌های گردشگری و ایجاد زیرساخت‌های مناسب در این کلانشهر به منظور جذب گردشگر و رونق صنعت توریسم در کرج خواهد بود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد