استاندار البرز گفت: اماکن گردشگری استان با هدف ارائه خدمات به عموم مردم ایجاد شود و تا زمانی که در البرز مسئولیت دارم اجازه بهره برداری خصوصی از اراضی دولتی در قالب ساخت ویلاهای شخصی را نمی دهم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز، دکتر محمدعلی نجفی در جلسه کارگروه گردشگری استان که ظهر یکشنبه برگزار شد با اشاره به اینکه حضور حداکثری مدیران در این نشست حاکی از اهمیت بحث رونق گردشگری در استان است، افزود: البرز ظرفیت های بزرگی در حوزه گردشگری دارد که تاکنون به نحو مطلوب مورد بهره برداری قرار نگرفته است.

***ضرورت اتخاذ تدابیری برای جذب مسافران عبوری البرز

وی با بیان اینکه از مسافران عبوری اکنون تنها ترافیک، آلودگی هوا و زباله نصیب البرز می شود ادامه داد: بر این اساس ضرورت دارد که با برنامه ریزی دقیق و اهتمام ویژه برای رونق گردشگری در استان اقدام کرد.

نجفی گفت: در این نشست برای ارتقا زیرساخت های ارائه خدمات در حوزه گردشگری از سرمایه گذاران بخش خصوصی دعوت بعمل آمده تا ضمن بررسی طرح ها، موانع و مشکلات سر راه آنها با حضور مسئولان ذیربط حل شود.

***به سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه گردشگری عنایت ویژه ای داریم

وی با تاکید بر عنایت ویژه به سرمایه گذاران بخش گردشگری در البرز افزود: با توجه به اهمیت رونق گردشگری در البرز ضرورت دارد که تنگناهای طرح های موجود برطرف شود.

استاندار البرز با اشاره به کلنگ زنی طرح دهکده سلامت در برغان اضافه کرد: این طرح مدت ها بلاتکلیف مانده بود که با بررسی بیشتر در جهت تسریع در روند و آغاز بکار آن اقدام شد.

***دهکده سلامت استان با هدف توریستی_درمانی در روستای برغان ایجاد می شود

وی گفت: بنا به تعهدات سرمایه گذار طرح، فاز اول این طرح توریستی_درمانی ظرف مدت یک سال به بهره برداری می رسد.

نجفی به لزوم تسریع در طرح ها و ضرورت جلوگیری از سنگ اندازی های اداری افزود: مسئولان باید پاسخگوی تعلل بی مورد در راه اندازی و ایجاد پروژه های مهم باشند.

***هوای سالم و زمین پاک حق مردم البرز است

وی خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت در اجرای تمامی طرح های استان، رعایت الزامات زیست محیطی است چراکه تنفس هوای سالم و استفاده از محیطی عاری از زباله و آلودگی حق مردم البرز است.

استاندار البرز گفت: تا زمانی که در استان حضور دارم، مانع انتفاع خصوصی از بسترهای گردشگری و اراضی ملی البرز در قالب ساخت ویلاهای خصوصی خواهم شد، چراکه طرح های گردشگری استان باید برای عموم مردم تعریف شود.

***راه اندازی تله کابین در طالقان فرصت های اشتغال، رونق اقتصادی و جذب گردشگران را فراهم می کند

وی افزود: ایجاد تله کابین در طالقان فرصت مناسبی برای رونق اقتصادی، ایجاد اشتغال و جذب گردشگر محسوب می شود از این رو از چنین طرحی که کمترین آلودگی زیست محیطی را نیز همراه دارد، استقبال می کنیم.

در این جلسه با حضور استاندار البرز ۹ طرح حوزه گردشگری استان مطرح شد و موانع و مشکلات آنها مورد بررسی قرار گرفت

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.

J.J. Watt Authentic Jersey