به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز داوری آثار ارسال شده به معاونت صنایع دستی این استان برای دریافت نشان ملی مرغوبیت کالا برگزار شد.

سعید امینی معاون صنایع دستی استان البرز از پایان داوری آثار ارسال شده به معاونت صنایع دستی برای دریافت نشان ملی مرغوبیت کالا خبر داد.

وی در این باره گفت : در تاریخ ۲۹ شهریور طبق تقویم معاونت صنایع دستی کشور موضوع داوری استانی چهارمین دوره نشان ملی صنایع دستی در کشور برگزار شد. این داوری مرحله مقدماتی و اولیه ایست که در هر استان با انتخاب داوران استانی و آثار هنرمندان آن استان که به مرحله ی  داوری راه پیدا کرده اند برگزار می شود و داوران این بخش آثار را بر اساس شاخص هایی که برای دریافت نشان ملی لازم است مورد بررسی قرار دادند و از بین ۵۸ اثر رسیده و بر اساس سهمیه تعیین شده برای استان البرز تعداد ۳۰ اثر در نهایت به بخش داوری که در آذرماه سال جاری برگزار می شود ارسال می گردند.

وی افزود : سقف ارسال آثار برای استان البرز ۳۰ اثر تعیین شده است که از این نظر در بین استان‌های کشور جزو رده‌های بالای جدول پخش سهمیه هستیم که در مقایسه با استان اصفهان با ۷۰ اثر و قم با ۵ اثر جایگاه البرز جایگاه مناسب و درخوری است,  ما سعی بر این داریم که با انتخاب آثار حائز شرایط کلی در بخش داوری ملی کمترین ریزش را داشته باشیم و در نهایت تعداد بیشتری از آثار ارسالی استان البرز موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت کالا شوند.

امینی گفت: در سال ۲۰۱۹ میلادی تعدادی از آثار فاخری که امسال موفق به دریافت نشان ملی شده باشند پس از داوری انتخاب و برای دریافت نشان اصالت یونسکو ارسال خواهند شد.

معاون صنایع دستی استان البرز در پایان گفت : در این دوره از داوری نشان ملی ۵۸ اثر در رشته های ص نایع دستی چوبی , رودوزی های سنتی , زیور آلات سنتی , زیر انداز وگلیم و ساخت سازهای سنتی شرکت داشته اند که در طول هفته آتی آثار منتخب اعلام و به بخش ملی ارسال خواهند شد .

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد