به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز عبدالناصر میرچی مدیر کل استان از اجرای طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی خبرداد.
میرچی در این باره گفت: این طرح شامل کارگاه های فعال در زمینه تولید و آموزش صنایع دستی میباشد  تا هنرجویان خود را پس از احراز قابلیت فنی توسط سازمان میراث فرهنگی  به سازمان فنی و حرفه ای معرفی نموده و  اقدام به صدور کارت مخصوص فنی و حرفه‌ای برای هنرجویان شود.
وی اضافه کرد: در راستای اجرای این طرح ۱۳ نفر از استاد کاران در سطح استان برای دریافت کارت مهارت آموزی یا مربیگری به سازمان فنی و حرفه‌ای استان معرفی شده اند.
وی افزود: هر کدام از مهارت آموزان می‌توانند تا ۶ نفر هنرآموز به سازمان فنی و حرفه ای معرفی نمایند که
این افراد بایستی یک سال در کنار استاد مشغول کار باشند تا برای این افراد نیز کارت مخصوص صادر شود و بدینوسیله می‌توانند بیمه شوند .
میرچی در ادامه گفت برای هر کدام از مربیان از طرف سازمان فنی و حرفه ای آیدی و پسوردی تعریف شده است که با استفاده از آن می توانند هنرجویانی که مورد تایید استادکار میباشند و دوره های مقدماتی و به آموزی را پشت سر گذاشتند را درسامانه سازمان فنی و حرفه ای ثبت نام نمایند تا کارت مخصوص فنی و حرفه ای برای آنها صادر شود.
عبدالناصر میرچی در پایان گفت :این تفاهم‌نامه برای اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز بسیار مهم و اتفاقی بسیار خوشایند است چراکه گردش کاری صنعتگران و هنرجویان برای فرایند بیمه شدن به حداقل رسیده است.
لازم به ذکر است با معرفی مستقیم اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان البرز این هنرمندان بدون گذراندن دوره های اضافه و همچنین اخذ آزمون مجدد توسط فنی و حرفه ای  صاحب کارت مخصوص فنی و حرفه ای می شوند. امیدواریم با پیگیری های همکاران ساعی بنده در اداره کل میراث فرهنگی استان البرز بتوانیم قدم‌های بهتر و موثرتری در راستای کمک رسانی و تسهیل در تولید و فروش صنایع دستی استان برداریم.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد