به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان البرز عبدالناصر میرچی از ابلاغ و ارسال لوح ثبت ملی باغ سیب مهر شهر در فهرست آثار طبیعی کشور به مدیر عامل اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان البرز خبر داد.
میرچی گفت: پس از سالها انتظار و در پی تلاش های فراوان همکاران من در اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان البرز باغ سیب مهر شهر در تاریخ ۱۰/۱۲/۹۵ با شماره ۳۶۴ در فهرست آثار طبیعی کشور به ثبت رسید.
وی افزود : باغ سیب ، باغ سیب می ماند. و تحت نظارت و حمایت کامل سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری می باشد، و تدوین ضوابط حفاظتی ، تعیین عرصه و حریم این اثر طبیعی به عهده این سازمان می باشد.
وی اضافه کرد: از این پس طبق قانون هرگونه دخل و تصرف یا اقدام عملیاتی و عمرانی که منجر به تخریب یا تغییر در اصالت اثر شود ممنوع است و هر گونه فعالیت اعم از ساماندهی فضای سبز ، طراحی ، قطع درختان ، کاشت نهال و… منوط به کسب مجوز از این سازمان می باشد.
مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان البرز در پایان گفت: ما به پشتوانه قانون و حضور و حمایت مردم دست حمایت خود را از روی باغ سیب بر نخواهیم داشت.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.