برگزاری دوره های آموزشی صنایع دستی برای زندانیان استان البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان البرز ، سعید امینی معاون صنایع دستی استان البرز از آغاز برگزاری دوره های آموزشی صنایع دستی و هنر های سنتی در زندانهای استان البرز خبر داد.

امینی می گوید:  با توجه به تفاهم نامه منعقد شده ما بین سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری و سازمان امور زندانهای کشور این طرح به صورت سراسری اجرا می گردد.

وی اضافه کرد: در این دوره ها ۲۰۰ نفر از زندانیان استان البرز که علاقه مند به یاد گیری هنر های سنتی می باشند تحت آموزش مربیان مجرب قرار می گیرند.

وی افزود: برای افرادی که پس از گذراندن دوره های آموزشی در آزمون نهایی موفق به کسب امتیازات لازم شوند  گواهینامه پایان دوره صادر خواهد شد و به  تمامی این افراد پس از گذراندن دوره های مقدماتی ، پیشرفته و به آموزی کارت شناسایی صنعتگری اعطاء می شود و از کلیه مزایای این کارتها بهره مند خواهند بود.

وی در ادامه گفت: در بخش بانوان تعداد ۱۰۰ نفر در رشته های سراجی و گلیم و در بخش آقایان نیز تعداد ۱۰۰ نفر در رشته های سراجی و حکاکی چرم آموزش خواهند دید.

معاون صنایع دستی استان البرز در پایان گفت: هدف از برگزاری این دوره ها آموزش و یادگیری حرفه و شغلی توسط زندانیان در طول دوران محکومیت است که در نهایت نیز به لحاظ روحی و رفتاری به صورت عینی و مصداقی تأثیر بی چون و چرایی در بین افراد آموزش دیده داشته است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.