به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان البرز ،   سرهنگ سلیمی ، فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی استان از بازدید سردار رحمت الهی فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی کشور از استان البرز خبر داد.

سلیمی می گوید: در بازدیدی که توسط سردار رحمت الهی از مجموعه اداره کل استان البرز و همچنین مجموعه فرهنگی ، تاریخی مروارید صورت گرفت  نقاط ضعف و قوت یگان استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

وی اضافه کرد: در دیدار مهندس میرچی مدیر کل میراث فرهنگی استان البرز با سردار رحمت الهی از تلاش ها و حمایتهای مهندس میرچی از طرف فرمانده یگان حفاظت کشور قدردانی شد و دو طرف در خصوص تعامل هر چه بیشتر یگان حفاظت و مدیریت عالی میراث فرهنگی استان البرز به تبادل نظر پرداختند.

وی افزود : با توجه به پراکندگی آثار و ابنیه تاریخی در استان البرز از طالقان تا اشتهارد و جاده چالوس، امکانات و نیروی انسانی کافی در اختیار یگان حفاظت نمی باشد و این مشکلی است که بایستی از طریق یگان حفاظت کشور مورد توجه قرار گیرد. .

وی در ادامه ضمن تشکر از مساعدتها و کمک هایی که در سال جاری در امر تجهیز یگان حفاظت ( تحویل تجهیزات دفاع شخصی و تجهیزات اداری) و کمک های رفاهی برای کارکنان یگان حفاظت خواستار ادامه روند کنونی و توجه بیشتر به یگان حفاظت شد.

سرهنگ سلیمی در پایان گفت: حفاظت از آثار و ابنیه تاریخی هر منطقه مقوله ای نیست که تنها متولی آن میراث فرهنگی باشد بلکه این میراث گذشتگان است که بایستی به سلامت به دست آیندگان برسانیم پس هر شهروند و هموطن یک نیروی مراقب آثار تاریخی و فرهنگی است و این انتظار ما از همه هموطنان فهیم ، نجیب و دلسوز ایرانی است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.