اجرای طرح بازرسی و درجه بندی کار گاههای صنایع دستی استان البرز

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان البرز ، سعید امینی معاون صنایع دستی استان از اجرای طرح بازرسی و درجه بندی کارگاههای صنایع دستی خبر داد.
امینی می گوید: در این طرح کارگاههای صنایع دستی استان البرز در رشته های مختلفی مانند : چرم ، چوب، شیشه،سرامیک و غیره مورد بازرسی قرار گرفته و بر اساس شاخص های تعیین شده ،کیفیت کارگاهها سنجیده و بر اساس آنها رتبه بندی و درجه بندی کارگاههای صنایع دستی مورد ارزیابی قرار میگیرد.
وی اضافه کرد: نتیجه این ارزیابی ها قطعاً در بحث اعطای تسهیلات و حضور در نمایشگاههای داخلی و خارجی و سایر برنامه های حمایتی از صنایع دستی مورد توجه قرار خواهد گرفت.
وی افزود: در این طرح حدود ۳۰۰ واحد کارگاهی صنایع دستی در رشته های مختلف مورد ارزیابی و بازرسی قرار گرفته است که پس از جمع بندی امتیازات کسب شده ، درجه بندی هر کارگاه مشخص خواهد شد .
وی خاطر نشان کرد: در این رتبه بندی کارگاهها به درجه ۱ ، درجه ۲ ، و درجه ۳ تقسیم می شوند و هر کارگاه بر اساس شاخصهایی همچون : فضای کارگاه، ابزار و تجهیزات مورد استفاده ، حسن شهرت ، نشانها و الواح دریافتی ، کارهای شاخص انجام شده، بازرگانی ، بازاریابی و فروش، بسته بندی و مسائل ایمنی و زیست محیطی مورد ارزیابی و طبقه بندی قرار خواهند گرفت.
امینی گفت: برای کارگاههایی که رتبه های ۲ و ۳ را دریافت می کنند بسته های حمایتی و برنامه ریزی های کوتاه و بلند مدت تعریف می شود تا فضا برای رشد و ارتقاء رتبه آنها فراهم باشد.
معاون صنایع دستی استان البرز اضافه کرد: این طرح در سالهای آتی نیز به صورت سالیانه تکرار خواهد شد تا کارگاههای دارای رتبه های بالا کیفیت کار خود را حفظ کرده و رتبه های پایین نیز تلاش برای ارتقاء رتبه را مد نظر قرار دهند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.