به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان البرز احمد ترکاشوند معاون گردشگری استان از اجرای طرحی با عنوان همیار گردشگری خبر داد.

معاون گردشگری استان البرز می گرید: طی جلسه ای که با حضور معاونین گردشگری سراسر کشور و در حضور جناب آقای دکتر رحمانی موحد معاون محترم گردشگری کشور و همچنین جناب آقای دکتر فیض معاون محترم پرورشی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد ، طرح همیار گردشگر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: هدف از اجرای  طرح همیار گردشگر وارد کردن امور گردشگری از سطح کلان به درون خانه و خانواده هاست. بدین ترتیب که فرهنگ گردشگر پذیری ، حفاظت و نگهداری از آثار و ابنیه تاریخی ، حفاظت از محیط زیست و جاذبه های طبیعی گردشگری ، قرار گرفتن صنایع دستی و هنر های سنتی در سبد خرید خانواده ها و … به منظور رشد صنعت گردشگری و  در نهایت رونق اقتصادی کشور جزو دغدغه های اصلی خانواده ایرانی باشد و بهترین راه برای انتقال این آموزه ها از طریق کوچکترین و جوان ترین افراد این خانواده میتواند صورت پذیرد.

وی افزود: با آگاهی بخشی و آموزش درست قطعاً میتوانیم جزو قطب های گردشگری منطقه باشیم و این جز با همیاری و خواست مردم امکان پذیر نمی باشد.

ترکاشوند در پایان می گوید: با نهایی شدن طرح همیار گردشگر شاهد اجرای این طرح در سطح استان البرز خواهیم بود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.